1900 yılların da ki ressamları merak ettiniz mi? Anna Ancher'in eserlerine bir göz atalım oldukça etkileyici sanat eserlerine imza atmıştır.

1. Anna Ancher'in annesi.

Anna Ancher'in annesi. KMS4064 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Anna Ancher'in annesini çizdiği sanat eseridir, yanında ki ufaklığın kim olduğu hakkın da hiç bir fikrimiz yok.

2. Anna Ancher'in Annesi Ane Hedvig Brondum.

Anna Ancher'in Annesi Ane Hedvig Brondum. KMS4105 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Bir diğer sanat eseri ise oldukça etkileyici.

3. Anna Ancher - Kaz yolma eseri.

Anna Ancher - Kaz yolma eseri. KMS1845 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Anna Ancher'in bir diğer eseri kaz yolma eseridir, bu eser hakkın da ki düşüncelerimiz ise eski zamanlar da böyle bir topluluğun oluşunun üzücü bir durum olması.

4. Ane Hedvig Brondum mavi boyalı oda eseri.

Ane Hedvig Brondum mavi boyalı oda eseri. KMS8654 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Mavi boyalı oda adlı eserin de  oda da nesnelere yoğunlaştığını görüyoruz.

5. Bir cenaze eseri.

Bir cenaze eseri. KMS1433 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Eski zamanlar dan kalma cenaze törenlerine göz atıyorsunuz. Günümüz deki topluluk halin de olan cenaze merasimlerin den bir farkı olduğunu düşünmüyoruz. 

6. Günün işini değerlendirme eseri.

Günün işini değerlendirme eseri. KMS1806 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Günün işini değerlendirme adlı eseri ise biraz kafa karıştırıcı olabilir, burada anlatılmak istenen gündelik zaman zarfında ki işlerin yoğun olarak sanata harcanması mı yoksa daha farklı bir şey mi biz anlayamadık, yorumlarınızı bekliyoruz.

7. Michael Ancher - Kıyıda çizim eseri.

Michael Ancher - Kıyıda çizim eseri. NM 2685 19745 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Bu eserin, başlıkta gördüğünüz gibi Michael Ancher'in bir deniz kıyısın da çizim yaptığının göstergesi. Bu arada Michael Ancher'in de bir Ressam sanatçısı olduğunuzu bilmeniz de fayda var. Yalnız, Anna Ancher'in neyi olduğu konusun da bi bilgimiz yok.

8. Ressam Vilhem Kyhn pipo ile sigara içiyor eseri.

Ressam Vilhem Kyhn pipo ile sigara içiyor eseri. KMS3879 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Vilhem Kyhn'da Michael ve Anna Ancher gibi bir ressam. Burada ki çalışması ise, Vilhem Kyhn piposu ile sigara içiyor adlı sanat eseri. Bizler kesinlikle sigara içmenizi önermiyoruz sağlığa oldukça zararlı olduğunu tekrar hatırlatmamız da fayda var.

9. Saçlarını ören genç bir kız adlı eseri.

Saçlarını ören genç bir kız adlı eseri. KMS3827 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Saçlarını ören bir genç kız adlı eseri de oldukça ilgi çekici, resimde gördüğünüz gibi oda da yine nesnelere yoğunlaşılmış ve genç kızımızın önünde beşikte yatan bir bebek var.  Geçmişten günümüze bu tarz yaşantılara uzak olmadığımız bir hayli kesin. 

10. Yaşlı balıkçının eşi adlı eseri.

Yaşlı balıkçının eşi adlı eseri. KMS3192 Statens Museum for Kunst DK-National Aggregation Service ( Danimarka )

Yaşlı balıkçının eseri adlı çalışması ise oldukça hüzünlü görünüyor. Büyüğümüzün yüzün den belli olduğu gibi bir hayli zorluk çekmiş ve yılların  yorgunluğu var.  Geçmişte ki bu gün de medeniyet nasıldır bilinmez ama günümüze göre oldukça zor olduğu aşikar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları